Dick Haakman overleden
Op 1 januari overleed de kunstschilder Dick Haakman uit Poederoijen.
Dick was geboren in 1934 in het kunstenaarsdorp Bergen Noord Holland en verliet op 23 jarige leeftijd zijn geboorteplaats om in de Verenigde Staten zijn geluk te beproeven en vond daar als technisch tekenaar een baan bij de vliegtuigbouwer Lockheed.
Na 6 jaar verliet hij zijn werkgever om als zelfstandig kunstschilder verder zijn talenten te kunnen ontplooien. Dit bleek een succesvolle keuze. Zijn schilderijen verkochten goed en hij kreeg o.a. de eervolle opdracht om een graflegging te schilderen voor de kerk in Santa Monica.
Aanvullend studeerde hij aan de kunstacademie van Los Angeles.
In 1978 keerde Dick terug naar Nederland en trouwde met de pianiste Mascha van Peijpe met wie hij een boerderij aan de Maasdijk in Poederoijen betrok. De boerderij werd geheel verbouwd en aangepast om te functioneren deels als intieme concertzaal deels als schildersatelier waarvoor de toepasselijke naam de “Gevleugelde Ezel” werd bedacht.
Zijn schilderkunst heeft een zeer apart karakter, vaak gekenmerkt door een mystieke sfeer met heldere, sprekende kleuren. Bloemstillevens vallen op door hun helderheid door toevoeging van bijenwas. Glaceren was zijn specialiteit. Bovendien bezat hij grote deskundigheid in het restaureren en conserveren van bestaande schilderwerken.
Dick was een zeer aimabele man die mede door zijn positieve en opgeruimde karakter vele vrienden maakte.
Zijn overlijden betekent een groot verlies voor zijn familie en vele vrienden en met name voor zijn vrouw Mascha van Peijpe.